Вход за клиенти
Публикувана на 23 април, 2009 от Симион Патеев
AutoForums.BG представи новата си услуга - реклама в най-големите български автофоруми по цена за клик, а не на 1000 импресии. Позицията, която се продава на брой кликове, е Долен Leaderboard. Това е рекламна позиция, която се показва под всички автофоруми участващи в мрежата (виж позициите).
Рекламодателите могат да закупят реклама в Performance мрежата на цена 0,49 лв. за клик. Услугата стартира поради големия интерес и запитвания от страна на клиенти, които искат да рекламират по цена за клик, а не срещу плащане на 1000 импресии.
До дни се очаква екипът на AutoForums.BG да приключи с разработката на специален софтуер, който да отчита и засича фалшивите кликове. Така рекламодателят ще получи гаранция, че няма да има случаи, в които един потребител да злоупотребява и да прави десетки кликове, с което да го ощетява. Ще бъдат отчитани само наистина достоверните кликове.
В момента екипът на AutoForums.BG работи и по създаването на възможност за текстова и контекстуална реклама в мрежата от форуми от типа на рекламите на Google AdSense. До момента рекламодателите се възползваха единствено от възможността да рекламират само с графичен банер.
Позицията Долен Leaderboard е подходяща за реклама от типа “цена за клик”, защото поради спецификата на авто форумите в долната им част е изнесена важна информация за потребителите - кой е онлайн, кой има рожден ден, колко души разглеждат форума, кой потребител коя тема и кой профил разглежда и други данни свързани със социализацията между потребителите.
Поради тези специфики позицията Долен Leaderboard гарантира на рекламодателите добра кликаемост върху техните реклами, защото потребителите често разглеждат тази част на форума и виждат показаните реклами.
AutoForums.BG е продукт на интернет компания User Media.
© 2009 Юзър Медиа. Всички права запазени.
simion
23 април, 2009
Умно решение, дано и рекламодателите се възползват :-)
Георги Тодоров
27 април, 2009
коментар за собствен пост?
Симион Патеев
27 април, 2009
Колега, нали трябва да тестваме коментарите дали работят. Мерси и на теб, че ги тества!
С коментар точно по темата, разбира се :-))